Nowoczesny przedpokój – 10 inspirujących aranżacji i wskazówek

Przedpokój to zazwyczaj niewielkie, wąskie pomieszczenie, do którego nie przykładamy zbyt dużej wagi, urządzając mieszkanie. Zapominamy, że jest to wizytówka naszego lokum. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego warto zadbać o dobrą aranżację tej przestrzeni. Sprawdź 10 inspiracji, które pozwolą Ci stworzyć stylowy i nowoczesny przedpokój.

Postaw na dekorację ścienną

Z racji niewielkiego metrażu zazwyczaj nie mamy zbyt dużego pola do popisu, jeśli chodzi o dekoracje w przedpokoju. Zamiast zagracać przestrzeń niepotrzebnymi dodatkami, postaw na dekoracje ścienne, które nie zajmują wiele miejsca, a zapewniają efekt wow. Zdecyduj się na sztukaterię lub lamele, które od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Spójrz na aranżację poniżej. Projektant połączył jasne drewno lameli i podłogi z chłodnymi i ciemnymi kolorami wyposażenia. Na lamelach umieszczono okrągłe lustro, które rozjaśnia i powiększa optycznie przestrzeń. Poniżej ustawiono praktyczną ławkę tapicerowaną z miękkim siedziskiem i półeczkami na buty. Przytulności pomieszczeniu dodaje dywan ze wzorem marokańskiej koniczyny oraz drzewko w dużej, czarnej donicy z interesującą fakturą.

aranżacja przedpokoju nr 1 z lamelami

Postaw na duże lustro

Jak zaaranżować niewielki, nowoczesny korytarz? Spójrz na inspirację poniżej. Przestrzeń możesz powiększyć i rozjaśnić za pomocą wysokiego lustra. W tym przypadku projektant postawił na duże lustro w czarnej oprawie z dekoracyjnymi szprosami. Jego umiejscowienie nie jest przypadkowe. Znajduje się naprzeciwko okna – odbija światło i tym samym sprawia, że przedpokój wydaje się większy i jaśniejszy niż jest w rzeczywistości. Obok lustra ustawiano praktyczne i stylowe wyposażenie: ławkę tapicerowaną, a nad nią wieszak w geometrycznym kształcie. Pomieszczenie łączy chłodny odcień szarości z ciepłą tonacją drewna paneli podłogowych. Całość dopełnia spora grafika, która wypełnia pustą ścianę.

aranżacja przedpokoju nr 2 z dużym lustrem

Ożyw przestrzeń – wybierz kolorowy dywan

Zazwyczaj podczas aranżowania wnętrz hol traktujemy po macoszemu. Tworzymy stylizacje, które w żaden sposób nie harmonizują z pozostałymi pomieszczeniami w mieszkaniu. Aby stworzyć ciekawy, nowoczesny przedpokój, aranżacje wcale nie muszą opierać się na wielu dodatkach. Wystarczy, że postawisz na jeden unikalny element. Świetnym rozwiązaniem jest kolorowy dywan. Tutaj projektant wybrał uniwersalną bazę: szare ściany i drewniane panele. Następnie dodał stylowe wyposażenie: ponadczasową ławkę skórzaną z szarym siedziskiem, duże prostokątne lustro Kara oraz wielorzędowy wieszak Endi. Wymienione elementy wyposażenia występują w spójnej, ciemnej kolorystyce. Pomieszczenie dopełnia wielokolorowy dywan w geometryczne wzory.

przedpokój nr 3 z betonową ścianą

Zdecyduj się na wzorzystą tapetę

Jeśli chcesz zaaranżować modny przedpokój, nie bój się wyrazistych rozwiązań. Nic tak nie ożywia wnętrza i nie dodaje mu charakteru, jak wzorzysta tapeta. Możesz zastosować ją w całym pomieszczeniu lub wyłącznie na kilku ścianach. Aby pozostałe nie wydawały się puste, powieś na nich duże obrazy lub ciekawe grafiki, które pasują do wzoru tapety. Świetną inspiracją jest poniższa aranżacja. Projektant zdecydował się na ciemną, pastelową tapetęz motywem roślinnym. Zestawił ją z parkietem w wielu odcieniach drewna. Jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza, wykorzystano w nim ławkę z czarnym stelażem i szarym siedziskiem oraz czarny, nowoczesny wieszak. Zwróć uwagę na detale. W przedpokoju umieszczono biały kaloryfer, który pasuje do białych cokołów przypodłogowych.

Przedpokój nr 4 z kolorową tapetą

Modern classic, czyli połączenie nowoczesności z klasyką

Chcesz zaaranżować nowoczesny hol, ale jednocześnie uwielbiasz klasykę i przedmioty „z duszą”? Nie musisz rezygnować ze swoich upodobań. Połącz je w jednej aranżacji w stylu modern classic. Tutaj projektant postawił na uniwersalną podstawę: białe ściany i drewnianą podłogę. Zastosował stare, drewniane drzwi oraz fotel nawiązujący wyglądem do poprzednich dekad. Elementy te zestawiono z nowoczesnym, metalowym wieszakiem z drewnianą półką oraz elegancką ławką ze skórzanym siedziskiem i metalowym stelażem. Nowoczesnym dodatkiem, który dopełnia przestrzeń, jest także dywan w biało-czarne wzory.

Biały przedpokój nr 5 ze skórzaną ławką

Dopasuj drzwi do wystroju wnętrza

Zaczynasz urządzanie wnętrz od zakupu drzwi? To duży błąd, który może skutkować niespójnością aranżacyjną. Jeśli chodzi o przedpokój w bloku mieszkalnym, w tym przypadku często zastajemy już drzwi, na których wygląd nie mamy do końca wpływu. Możesz jednak pomalować ich wewnętrzną stronę. Na poniższym przykładzie projektant pomalował całą ścianę, łącznie z drzwiami na piękny, wyrazisty, turkusowy kolor. Pozostałe powierzchnie utrzymane są natomiast w uniwersalnej kolorystyce: ściany są białe i mają strukturalne wykończenie, a podłoga jest drewniana. Meble wykorzystane we wnętrzu to ławka z metalową półeczką na buty i drewnianym siedziskiem pasującym do podłogi. Nad nią umieszczony jest duży, metalowy, ciemny wieszak.

Przedpokój nr 6 z niebieską ścianą i drzwiami

Faktury i struktury na ścianach

Nowoczesny przedpokój możesz nieco urozmaicić za pomocą niebanalnego wykończenia ścian. Świetnym rozwiązaniem jest m.in. tynk strukturalny, który umożliwia tworzenie na ścianach i sufitach niepowtarzalnych wzorów. Kolejna propozycja to beton architektoniczny, który nadaje wnętrzom surowy charakter. Możesz również wybrać cegiełki w rudym, czerwonym, ceglastym kolorze lub w bieli. Na taką opcję zdecydował się projektant poniższego wnętrza. Białe cegły połączył ze szklanym przepierzeniem z czarnymi szprosami, które znakomicie pasują do czarnego, metalowego wieszaka z tapicerowanym, żółtym siedziskiem. Obicie ławki dodaje pomieszczeniu energii. Całość uzupełnia czarno-biała grafika oraz rozłożysta monstera w betonowej donicy.

Przedpokój nr 7 z białą cegłą na ścianie

Potraktuj przedpokój jako przedłużenie salonu

Jeśli dysponujesz niewielkim przedpokojem, nie odcinaj go w nienaturalny sposób od salonu. Zwróć uwagę na poniższą aranżację. Projektant zastosował taką samą podłogę i kolor ścian zarówno w holu, jak i pokoju dziennym. Dodatkowo wybrał meble o zbliżonym designie. Czarny, metalowy wieszak z półką na buty wygląda podobnie do regału umieszczonego w salonie. Dla urozmaicenia wnętrza użyto w nim tapicerowane, żółte siedzisko i roślinną grafikę. W takim układzie pomieszczeń, jaki widzimy poniżej, powtarzalność jest najlepszym rozwiązaniem dla uzyskania stylowej i spójnej aranżacji.

Przedpokój nr 8 z żółtym siedziskiem

Nie bój się eksperymentować z dodatkami

W nieco większych przedpokojach można pozwolić sobie na designerskie dodatki. Nie obawiaj się wykorzystania w aranżacji sporych ozdób. Zanim jednak wybierzesz jakikolwiek przedmiot, zastanów się dobrze, czy nie będzie wyglądał kiczowato. Zobacz poniższy przykład. Projektant jako bazę pomieszczenia wybrał białe, cegiełkowe wykończenie ścian oraz drewnianą podłogę. Na ścianie umieścił czarny, metalowy wieszak z półeczką oraz duży obraz z motywem roślinnym. Pod spodem znalazła się dębowa ławeczka z półką na buty oraz duża figurka pawia, rajskiego ptaka w kolorze złoto-brązowym. Na podłodze umieszczono także dywan w geometryczne wzory w kolorze zieleni i bieli – świetnie koresponduje z obrazem pod względem kolorystycznym. To przykład stylowej, nowoczesnej aranżacji, która pomimo zastosowania dużej figury, wciąż wygląda minimalistycznie i elegancko.

Przedpokój nr 8 z dębową ławką i ścianą z białej cegły

Łam konwenanse – połącz surowe i przytulne materiały w jednym wnętrzu

Stwórz stylową i unikalną przestrzeń. Połącz ciepłe drewniane elementy z tymi o surowym charakterze. To bardzo ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, które świetnie sprawdzi się w nowoczesnych przestrzeniach. Spójrz na poniższy przykład. Projektant już na poziomie bazy wnętrza zdecydował się na kontrast. Wybrał ciepłą, drewnianą podłogę i ściany pokryte betonem architektonicznym. Następnie postawił na geometryczny, minimalistyczny wieszak w kolorze czarnym. Pod nim ustawił ławkę, która składa się z metalowego, czarnego stelaża z półkami na buty oraz drewnianego siedziska. Choć ta stylizacja wnętrza złożona jest z pozornie przeciwstawnych elementów, tworzy spójną aranżację, która wygląda modnie i przytulnie.

Przedpokój nr 9 z przeszklonymi drzwiami i betonową ścianą