Jak wybrać odpowiednią wysokość hokera?

Wymarzona kuchnia jest już prawie gotowa po żmudnym remoncie? A może Wasza otwarta na salon kuchnia potrzebuje tylko lekkiego odświeżenia? Jeśli w tym pomieszczeniu przewidujecie, czy już posiadacie wyspę kuchenną lub barek, to naturalną konsekwencją tego będzie dobór odpowiednich siedzisk do blatu. Hokery to meble, które z barów przeniosły się „pod strzechy” lata temu, jednak z początkiem XXI wieku zaczęły stanowić nieodzowny element otwartych kuchni z wysokimi blatami, barkami i wyspami. Stołki barowe są teraz popularnym meblem, który może przybrać najróżniejsze formy i kolory. Potrafi wpasować się w każde wnętrze dzięki mnogości kształtów i stylów, w jakim jest wykonany. Hokery stanowią niewątpliwie element dekoracyjny, jednak powinny pełnić nie tylko funkcję ozdobną, ale także użytkową. Dlatego zanim dopniemy na ostatni guzik dobór wyposażenia i kolorystykę mebli, powinniśmy się zastanowić jak odpowiednio dobrać wysokość hokerów do blatu tak, aby siedziska były nie tylko ładne, ale i wygodne.

 

Jak dobrać wysokość hokerów  do wyspy kuchennej?

Dobór odpowiedniej wysokości taboretu czy też stołka do blatu podlega  głównej i podstawowej zasadzie- odległość pomiędzy siedziskiem a blatem powinna wynosić od 20 do 30 cm. Ta wytyczna jest podstawą a to, czy odpowiedniejsza będzie odległość 20 czy 30 cm będzie zależeć od kilku czynników, z których najważniejszym jest wzrost osób korzystających z hokerów.

Dla osób dorosłych o przeciętnym i wysokim wzroście odległość siedziska od blatu powinna wynosić w okolicach 30 cm. Dla dzieci i osób o niższym wzroście  odpowiedniejsze będą stołki dopasowane w ten sposób, aby przestrzeń między siedziskiem a blatem wynosiła poniżej 25 cm.

  

Najlepsza wysokość stołka barowego.

Nie ma uniwersalnej wysokości hokerów która sprawi, że przy każdym blacie i przy każdym wzroście taki mebel będzie idealnie sprawował swoją funkcję użytkową. Hokery KLUDO standardowo są wykonywane w rozmiarze 75 cm, czyli większości użytkowników będą pasowały do blatów o wysokości 100-105 cm. Są to najpopularniejsze wysokości wolnych wysp kuchennych, a co za tym idzie najczęściej poszukiwane stołki barowe mają właśnie wysokość 75 cm.

Oczywiście zaletą własnej produkcji jest elastyczność. Rozumiemy w KLUDO, że indywidualne upodobania i potrzeby są siłą napędową dzisiejszego rynku, dlatego jeśli Wasza wyspa czy barek mają inną wysokość, lub z różnych względów potrzebny jest hoker personalizowany tzn. w innych wymiarach lub kształcie to z wielką przyjemnością stworzymy go dla Państwa.

Jak kupić hoker personalizowany w producenckim e-sklepie KLUDO?

Każdy z hokerów KLUDO może być dopasowany do indywidualnych wymagań nie tylko kolorystycznych, ale także rozmiarowych. Jeśli życzą sobie Państwo hoker niższy niż 75 cm wystarczy składając zamówienie wpisać w komentarzu pożądaną wysokość, a my zajmiemy się resztą. Standardowo podnóżki w naszych hokerach są umiejscowione na wysokości od 22 do 24 cm, ale jeśli ten parametr ma być także zmieniony, to również prosimy o umieszczenie odpowiedniego komentarza w zamówieniu.

Specjalizujemy się w hokerach na nogach spawanych z profili stalowych. Siedziska naszych krzesełek są tapicerowane a do ich wypełnienia wykorzystujemy wygodną i wysokosprężystą piankę tapicerską. Niewątpliwie wpływa to na wygodę użytkowania. 

Bogata paleta kolorów daje szerokie możliwości jeśli chodzi o dopasowanie stołka barowego do wnętrza. Hokery Rolf i Ulf są wykonane z grubszego profilu 25x25mm a ich forma to kwintesencja nowoczesności i nawiązanie do industrialnych form. Modele hokerów Holm, Vigo, Sven i Mansi zależnie od kolorystycznej kompozycji kolorystycznej mogą zdobić wnętrza minimalistyczne i industrialne, ale także bardziej klasyczne przestrzenie. Wpasują się również w trendy skandynawskie.

Related productsHoker industrialny Sven Hoker industrialny Sven 2


Hoker Mansi, tapicerowany stołek barowy z oparciem Hoker Mansi, tapicerowany stołek barowy z oparciem 2


Industrialny hoker Ulf z podnóżkiem Industrialny hoker Ulf z podnóżkiem 2


Industrialny hoker Vigo, tapicerowane krzesło barowe Industrialny hoker Vigo, tapicerowane krzesło barowe 2


Stalowy hoker Holm z podnóżkiem Stalowy hoker Holm z podnóżkiem 2


Tapicerowany hoker Rolf Tapicerowany hoker Rolf 2

Comments (0)

No comments at this moment