Najbardziej niepotrzebne rzeczy w Twoim przedpokoju

Przedpokój to funkcjonalna, a zarazem reprezentacyjna przestrzeń. Jej urządzenie bywa nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli pomieszczenie ma mały metraż. Uchroń się przed błędami w aranżacji małego holu. Sprawdź, jakie są najbardziej niepotrzebne rzeczy, których zdecydowanie nie warto umieszczać w swoim przedpokoju.

przedpokój bez zbędnych rzeczy

Najbardziej niepotrzebne rzeczy w aranżacji przedpokoju

Jednym z najtrudniejszych zadań, jakie czeka na osoby urządzające mieszkanie, jest stylizacja przedpokoju. Jak połączyć funkcjonalność z estetyką? Nie jest to z pewnością łatwe. Warto jednak pamiętać przede wszystkim o tym, aby umieszczać we wnętrzu wyłącznie potrzebne przedmioty.

Zasada ta dotyczy nie tylko przedpokoju, lecz wszystkich innych pomieszczeń, które znajdują się w domu czy w mieszkaniu. Wprowadzając do swojej przestrzeni minimalizm oraz kierując się aspektami praktycznymi, można cieszyć się uporządkowanym i przestronnym wnętrzem, pomimo jego niewielkich wymiarów. Przejdźmy więc do listy najbardziej niepotrzebnych rzeczy w przedpokoju.

Szafa w przedpokoju czy przedpokój w szafie?

Choć stolarze potrafią czynić prawdziwe cuda, nie zawsze uda im się przygotować szafę, która w 100% będzie pasowała właśnie do Twojego przedpokoju.

Mowa tutaj szczególnie o projektach do bardzo małych i wąskich pomieszczeń. Jeśli widzisz, że Twoja przestrzeń jest naprawdę ograniczona, nie dodawaj do niej tak dużego mebla jak na obrazku powyżej. Zagraci wnętrze, co będzie wyglądało bardzo niekorzystnie.

Sugerujemy nieco odchudzić projekt szafy, aby w pomieszczeniu znalazła się choć odrobina przestrzeni na osobny wieszak i szafkę na buty z siedziskiem. W ten sposób uda Ci się:

  • odciążyć przestrzeń
  • dodać jej charakteru
  • zachować funkcjonalność.

Mięciutki dywan

Dywan od lat pozostaje kwestią sporną w aranżacji przedpokoju. Część osób uważa ten dodatek za zbędny, inni natomiast twierdzą, że dodaje on przestrzeni przytulności i uroku.

Jaka jest więc prawda? Wszystko zależy od rodzaju dywanu. Obecnie w sklepach można znaleźć wykładziny, które są wodoodporne i bardzo łatwe w czyszczeniu. Wybór puchatego, miękkiego dywanu z długim włosiem może być najgorszym rozwiązaniem. Taki dodatek, szczególnie po sezonie jesienno-zimowym będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia.

Figurki, kwiatki i inne ozdoby stojące

Nagłówek tego akapitu może być dla wielu osób kontrowersyjny. Czy oznacza to, że w przedpokoju nie można umieszczać żadnych ozdób? Wręcz przeciwnie. Mowa tutaj o ozdobach stojących, które mogą zagracać przedpokój i zabierać cenną przestrzeń, która w wąskich i małych pomieszczeniach jest na wagę złota.

Jeśli chcesz ozdobić swój hol, nie kładź w nich stojących figur, dużych sztucznych kwiatów czy rzeźb. Takie elementy będą jedynie zawadzać i utrudniać przechodzenie czy przygotowywanie się do wyjścia z domu.

Postaw na wiszące dekoracje, takie jak ramki ze zdjęciami rodzinnymi, obrazy, wiszące kwiaty czy neony, które dodadzą całości designerskiego charakteru.

za dużro roślin w przedpkoju

Fotele i kanapy

Owszem, w przedpokoju siedzisko jest bardzo przydatne. Nie można jednak przedkładać wygody nad funkcjonalność całego pomieszczenia.

Ogromnym błędem w aranżacji niewielkiego holu jest wstawianie do niego fotela lub kanapy. Czasami, o zgrozo, do przedpokoju wstawiamy starą sofę!

Jeśli chcesz wygodnie zakładać buty, a jednocześnie nie zagracać wnętrza, wybierz wąskie i komfortowe siedziska, które dodatkowo mają wbudowaną szafkę lub półki na buty.

Przedmioty do zadań specjalnych

Zależy Ci na zachowaniu przestronnego i funkcjonalnego przedpokoju? Zrezygnuj ze wszystkich mebli i dodatków, które nie będą pełniły żadnej funkcji w pomieszczeniu.

Już na etapie projektowania holu zastanów się dokładnie, co jest Ci najbardziej potrzebne. Z pewnością będzie to wieszak na ubrania, siedzisko, dekoracje wiszące i wycieraczka.

Nie zapomnij oczywiście o lustrze, które optycznie powiększy przestrz i odpowiednim oświetleniu, które pomoże Ci się przygotować do wyjścia o każdej porze dnia i nocy. Tak urządzony przedpokój będzie praktyczny i estetyczny.

Related productsDębowa ławka Gina z półkami na buty Dębowa ławka Gina z półkami na buty 2


Dębowa ławka Livi z półkami na buty Dębowa ławka Livi z półkami na buty 2Dębowe siedzisko Emma z półką na buty Dębowe siedzisko Emma z półką na buty 2

Lustro Ingrid do przedpokoju lub łazienki Lustro Ingrid do przedpokoju lub łazienki 2

Okrągłe lustro Goa ze stalową ramą Okrągłe lustro Goa ze stalową ramą 2


Stalowa ławka Larsa z tapicerowanym siedziskiem Stalowa ławka Larsa z tapicerowanym siedziskiem 2


Wieszak Evan z siedziskiem i półką na buty Wieszak Evan z siedziskiem i półką na buty 2


Wieszak Gisli z siedziskiem i półkami na buty Wieszak Gisli z siedziskiem i półkami na buty 2
  • Promocja